Modernizacja stron

Modernizacja strony internetowej to w dużym skrócie działanie, mające poprawić działanie witryny. To także zabiegi, które pomagają rozbudować jej funkcjonalność i dostosowują ją do coraz nowszych urządzeń mobilnych. Żyjemy w czasach, kiedy zmiany i rozwój technologiczny zachodzą w zawrotnym tempie. Internet to ogromne możliwości zarówno dla przedsiębiorców, jak i pozostałych użytkowników, nastawionych na wyszukiwanie informacji czy dokonywanie zakupów. O ile dla tej drugiej grupy wszelkie modernizacje są w zasadzie mało zauważalne, tak w przypadku osób prowadzących biznes w internecie, każda konieczna zmiana jest dużym wyzwaniem. Dostawcy wyrobów i treści powinni być na bieżąco z aktualizacjami, technologiami czy nowinkami, aby móc oferować swoim odbiorcom/klientom nowoczesne produkty. Niestety, nie każdy jest w stanie śledzić to, co się dzieje w branży IT. Dlatego też warto zlecić modernizację strony www firmie, która zajmie się tym za Ciebie. Softnetium to nowoczesna agencja marketingowa, która od wielu lat pomaga klientom odnieść sukces w Internecie. Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się także modernizacja stron internetowych. O co tu chodzi?

Dlaczego powinieneś pamiętać o modernizacji strony?

  • Modernizacja strony www jest zalecana, by utrzymać jej poprawne działanie. Należy wykonywać ją od czasu do czasu nawet wtedy, kiedy wydaje się, że wszystko działa jak powinno. Na stronę mogą być wprowadzone moduły, wymagane prze uprzednio zastosowane zmiany. Obecnie duży nacisk kładzie się na technologię RWD (responsive web design). To temat bardzo aktualny, bo dotyczy funkcjonowania stron na różnego rodzaju urządzeniach mobilnych. Telefony, tablety lub komputery, na których przeglądamy strony internetowe mają w zasadzie coraz mniejsze rozmiary. Dlatego też niezwykle istotnym jest, by strona internetowa była w pełni czytelna i przejrzysta bez konieczności nadmiernego przewijania ekranu lub specjalnego dopasowywania jego wielkości.
  • Zapewnienie wysokiej jakości działania strony www wynika z konieczności związanych z bezpieczeństwem. Aby zagwarantować użytkownikom, że dane przesyłane między stroną a nimi są w odpowiedni sposób zaszyfrowane i nie zostaną odczytane nawet w przypadku kradzieży, od witryny oczekiwany jest certyfikat SSL. Jest to bezwzględnie wymagane od stron internetowych banków oraz wszystkich miejsce, w których wymagane jest podanie danych osobowych.
  • Dzięki przeprowadzeniu modernizacji Twoja strona będzie lepiej postrzegana przez algorytm Google. Unowocześnienie zalecane jest zwłaszcza tym osobom, które chcą zachować wysoką pozycję w wyszukiwarce. Witryna, która nie gwarantuje bezpieczeństwa, jest nieczytelna czy przestarzała, jest gorzej pozycjonowana.
  • Najważniejszym powodem tego, aby regularnie poddawać stronę modernizacji, są wszyscy użytkownicy sieci. Każdy, kto ma stronę internetową chce przekazać znajdujące się na niej treści i produkty jak największej grupie odbiorców. Internaucie wystarczy zaledwie kilka sekund, aby ocenić, czy chce dokonać zakupu na danej stronie, czy też nie. Nikt z nas nie lubi spędzać godzin na poszukiwaniach konkretnych produktów czy treści. Estetyczna, przejrzysta, prosta w nawigacji strona pozostawi w odbiorcy miłe wrażenia, on nie tylko kupi oferowany przez Ciebie produkt, ale też wróci w przyszłości, a wraz ze sobą przyprowadzi np. swoich znajomych. Co Ty na to?
  • Strona www Twojej firmy to nic innego jak jej wizytówka. Tak, jak dbasz o to, by w siedzibie firmy było estetycznie i przyjemnie, tak powinieneś traktować stronę internetową. Potencjalny klient widzący mało atrakcyjną witrynę, na której nie ma nic poza adresem, nie będzie chciał skorzystać z Twoich usług. Być może firma świadczy profesjonalne usługi, ale jeśli nie ma to odzwierciedlenia w Internecie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny klient uda się do konkurencji. Niestety, wszyscy jesteśmy wzrokowcami. Ponadto, nasze oczekiwania zależą od standardów, jakie wytyczają liderzy. Modernizacja strony www to inwestycja, która przynosi same korzyści.

W Softnetium dbamy o modernizację zarówno starszych, jak i nowych stron www. Posiadamy sztab doskonale przygotowanych specjalistów, którzy dokładnie przeanalizują Twoją witrynę i zaproponują sprawdzone rozwiązania, dzięki którym będziesz dobrze widoczny w sieci.