Strony internetowe

Użytkownik poświęca na jedną stronę internetową tylko kilka sekund. Jeśli chcemy zatrzymać go na dłużej, strona musi być nie tylko atrakcyjna, ale przede wszystkim przejrzysta i użyteczna.

Liczba użytkowników Internetu liczona jest miliardach. W Polsce ilość populacji korzystającej z sieci wynosi 78 proc. Narzędzie to służy nam nie tylko do korzystania z sieci społecznościowych i rozrywki, ale przede wszystkim do poszukiwania informacji. Przyjęło się nawet stwierdzenie, że jeśli czegoś nie ma w Internecie, to znaczy że nie istnieje. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ obecnie wiele przedsiębiorstw nie jest w stanie rozwijać się bez swojego miejsca w sieci. Tym miejscem dla wielu firm jest strona internetowa, która jest doskonałym źródłem informacji o firmie, a zaprojektowana w sposób przemyślany może być świetnym narzędziem wykorzystywanym w kampanii marketingowej. 

Strony internetowe w Softnetium

Tworzymy strony www o różnorodnych formach. Zajmujemy się zarówno projektowaniem prostych wizytówek, jak i rozbudowanych serwisów i portali. Dbamy o to, aby przygotowywane przez nas były czytelne, przejrzyste i niezawodne. Dzięki temu mają one możliwość skutecznie trafiać do odbiorców. Strony internetowe w Softnetium są projektowane według autorskich rozwiązań. Każdy projekt jest realizowany na indywidualnych zasadach, od podstaw. Stawiamy na partnerską współpracę z klientami, dlatego zawsze rozpoczynamy zawsze od wysłuchania ich potrzeb i oczekiwań. Wiemy, że tylko w ten sposób możemy przygotować rozwiązanie, które przyniesie wymierne efekty.

Jakie są nasze strony internetowe?

  • Strony przyjazne użytkownikom - projektując strony internetowe zawsze staramy się spojrzeć na nie z perspektywy odbiorcy. Zdajemy sobie sprawę, że skuteczne strony to takie, które są przejrzyste i czytelne, a poruszanie się po nich jest bardzo intuicyjne, dlatego przykładamy dużą uwagę do użyteczności.
  • Strony przyjazne w zarządzaniu - od wielu lat wykorzystujemy w projektowaniu stron nasz autorski system CMS, który umożliwia samodzielne zarządzanie treścią. Posiada on bardzo intuicyjny i jednocześnie zaawansowany panel użytkownika, z którego można dokonywać licznych modyfikacji na stronie bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu programowania.
  • Strony dostosowane do użytkowników mobilnych - obecnie każda z naszych stron projektowana jest w oparciu o design responsywny. Można dzięki temu wygodnie korzystać z niej podczas przeglądania na każdym urządzeniu, bez względu na rozdzielczość. Wykonujemy również strony adaptywne.
  • Strony dostępne dla wszystkich - tworzymy strony w oparciu standard WCAG 2.1. Dzięki temu są one przystosowane do osób, które zmagają się z niepełnosprawnością lub różnymi dysfunkcjami.

Posiadamy ponad 14 lat doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Przez ten czas zrealizowaliśmy wiele projektów dla przedsiębiorstw z różnych branż. Wiemy jakie są wymagania wyszukiwarek, dlatego przygotowujemy projekty zgodne z zasadami UX. Znamy również potrzeby odbiorców i wiemy, że do pełni sukcesu potrzebna jest zarówno atrakcyjna szata graficzna, jak też wygodna nawigacja. Nieustannie śledzimy również najnowsze trendy w projektowaniu stron, dzięki czemu możemy przygotowywać dla klientów nowoczesne witryny, wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami. 

Jak przebiega współpracujemy przy tworzeniu stron?

Nasza współpraca z klientami przebiega zawsze w 6 krokach:

  1.  Analiza potrzeb - to nic innego jak rozmowa z klientem, która pozwala nam lepiej poznać jego biznes oraz grupę docelową, do której będzie kierowana strona internetowa. Etap ten pozwala nam również poznać jakie są oczekiwania klienta co do sposobu współpracy oraz terminu zakończenia realizacji.
  2. Koncepcja - na podstawie analizy możemy ustalić założenia i przygotować koncepcję projektu. Prezentujemy ją klientowi, który może przemyśleć poszczególne aspekty dotyczące wyglądu jego przyszłej strony oraz sposobu, w jaki będzie funkcjonować.
  3. Projektowanie - w sytuacji, gdy dopniemy wszystkie istotne kwestie, nasz zespół przystępuje do projektowania strony. Prace, jakie wykonujemy na tym etapie zależne są od wcześniejszych ustaleń. Przygotowując stronę projektujemy szatę graficzną oraz poszczególne funkcjonalności. Jeśli klient sobie zażyczy, możemy dostarczyć również inne materiały, w tym między innymi treści. Klient jest na tym etapie na bieżąco informowany o postępie prac.
  4. Wdrażanie - gdy serwis jest gotowy i zaakceptowany przez klienta, tworzymy roboczą wersję strony, wprowadzając do niej dane i konfigurując system zarządzania treścią, który pozwoli na samodzielną administrację i modyfikację poszczególnych elementów witryny.
  5. Testowanie - przygotowaną stronę stronę sprawdzamy pod kątem poprawności działania. Wykonujemy testy w różnych przeglądarkach. Sprawdzamy również czy witryna poprawnie działa na urządzeniach mobilnych. Jeśli wszystko działa jak należy, możemy zaprezentować stronę na serwerze testowym naszemu klientowi.
  6. Finalizacja - po sprawdzeniu strony przez klienta oraz akceptacji, możemy zainstalować ją na serwisie docelowym. Po jej uruchomieniu strona jest gotowa i dostępna dla wszystkich użytkowników sieci. Oferujemy również klientom darmowe szkolenie z administracji stroną, a przez rok czasu prowadzimy wsparcie techniczne.

Projektujemy strony internetowe od 2005 roku. Przez ten czas nauczyliśmy się, że wiedza i umiejętności to nie wszystkie składowe sukcesu. Równie ważna jest współpraca pomiędzy klientem, a wykonawcą.