Wzrost ruchu organicznego

Posiadasz stronę internetową, sklep online lub bloga? Z pewnością zależy ci więc na tym, aby twoje miejsce w sieci tętniło życiem i odwiedzane było przez dużą liczbę użytkowników. Sprawdź naszą ofertę, która zapewni ci wartościowy ruch i wszystkie korzyści z tym związane. 

Pozyskanie jak największej ilości klientów to główny cel każdego przedsiębiorcy, który promuje swój biznes w sieci. Krok, który niewątpliwie jest w stanie przybliżyć do tego celu to wzrost ruchu organicznego. To najbardziej wartościowy rodzaj ruchu, ponieważ właśnie on przyczynia się najczęściej do generowania sprzedaży. 

Nie wystarczy posiadać dobrze zaprojektowaną stronę, aby odnosić sukcesy w sieci. Jeśli nie zadbasz o widoczność witryny, nie będzie miała szans na to, by stać się popularna i chętnie odwiedzana przez internautów.

Jak przyciągnąć odwiedzających?

Audyt SEO i optymalizacja

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań, warto przeprowadzić audyt SEO, który polega na całościowej analizie witryny. Dokładne sprawdzenie budowy strony, nawigacji, stanu indeksowania, treści, linków oraz innych istotnych elementów pozwoli ustalić czy na stronie nie występują błędy obniżające skuteczność działań promocyjnych. Rezultatem takiego audytu jest raport zawierający zestaw wytycznych, według których należy postępować w ramach optymalizacji. Dzięki temu można przygotować stronę w taki sposób, aby roboty wyszukiwarek darzyły ją większym autorytetem i umożliwiały uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach.

Pozycjonowanie

Pozycja strony internetowej w wyszukiwarce jest kluczowym elementem strategii zwiększenia ruchu organicznego. Użytkownicy mają w zwyczaju otwierać jedynie kilka pierwszych linków, które otrzymają w odpowiedzi na swoje zapytania. Jeśli twoja strona, sklep lub blog znajdują się na odległych pozycjach, pozyskanie wartościowego ruchu jest w tym wypadku bardzo trudne, ponieważ potencjalni klienci mają niewielkie szanse, aby do Ciebie trafić. Musisz więc zadbać o to, aby poprawić pozycję swojego serwisu. Pomoże ci w tym pozycjonowanie, dzięki któremu ruch organiczny może zwiększyć się nawet o kilkaset procent. 

Wartościowy content

Atrakcyjne treści, które niosą ze sobą wartość dla internauty mogą mogą w znaczny sposób wpłynąć na wzrost odwiedzin. Użytkownicy chętnie będą zaglądać na witrynę, na której publikowane są regularnie ciekawe informacje. Te, które spodobają się im najbardziej mogą zostać udostępnione w social mediach, dzięki czemu do Twojego serwisu trafi jeszcze większe grono osób. Wartościowe i na bieżąco publikowane treści również są doceniane przez Google, dlatego pomagają twojej witrynie polepszyć swoją pozycję, jeszcze skuteczniej stymulując ruch organiczny. W ramach content marketingu możemy zaoferować:

 • prowadzenie blogów i poradników,
 • tworzenie artykułów sponsorowanych i zamieszczanie ich w powiązanych tematycznie serwisach,
 • opisy produktów i kategorii do sklepów internetowych,
 • teksty na strony internetowe,
 • infografiki,
 • tworzenie postów w ramach marketingu szeptanego.

Jakie korzyści można zyskać poprzez wzrost ruchu organicznego na stronie www?

 • Duża liczba odwiedzin stwarza okazję do pozyskania nowych klientów, co z kolei przekłada się na większą sprzedaż i zysk.
 • Twoja marka dociera do nowych odbiorców, dzięki czemu staje się bardziej rozpoznawalna.
 • Wysoka pozycja w Google daje ci przewagę konkurencyjną, a twój biznes może się rozwijać.
 • Więcej osób kojarzy twoją markę, dlatego wzrasta zaufanie do niej.
 • Wzrost ruchu organicznego przekłada się na wzrost konwersji.