Identyfikacja wizualna

Do poprawy pozycji firmy na rynku i do umocnienia jej konkurencyjności niezbędna jest identyfikacja wizualna firmy. Dzięki niej można szybciej zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów i zdobyć ich zaufanie do marki. Identyfikacja wizualna powinna być nieodłącznym elementem każdej strategii marketingowej ze względu na dużą tendencję wśród odbiorców do zwracania uwagi na szczegóły. Pozwala ona w znaczący sposób ponieść popularność firmy, co przekłada się na wzrost zainteresowania ofertą i większy zysk. 

Czym jest identyfikacja wizualna?

Podstawę identyfikacji wizualnej marki tworzy logotyp. Powinien być czytelny i odpowiedni do specyfiki danej marki, a także łatwy do zapamiętania. Nie jest to jednak wyłączny składnik identyfikacji wizualnej. Opiera się na całej grupie elementów, które mają za zadanie poprawić jej rozpoznawalność na rynku. Ważna jest również kolorystyka, typografia, sugestywna nazwa i chwytliwy slogan, które ułatwiają budowanie skojarzeń z marką. Tworzenie spójnej identyfikacji wizualnej to popularna praktyka, którą można zaobserwować wśród marek na całym świecie.

Klienci mogą liczyć na fachową pomoc naszego zespołu w zbudowaniu identyfikacji wizualnej ich marki. Możemy wykonać również rewitalizację dotychczasowej, aby wzbudzała wśród odbiorców większe zaufanie i przyczyniła się do wzrostu rozpoznawalności firmy na rynku

Jakie korzyści oferuje identyfikacja wizualna?

Większa rozpoznawalność - elementy identyfikacji wizualnej takie jak symbole, kolorystyka oraz typografia wpływają na wywoływanie skojarzeń, na podstawie których odbiorcy mogą łatwiej identyfikować daną markę.
Spójny wizerunek - dzięki identyfikacji wizualnej można kreować wizerunek profesjonalnej marki.
Tożsamość marki - na markę składa się nie tylko oferta, ale także zbiór wartości, z którymi identyfikują się odbiorcy. Wpływa to na wybieranie przez nich produktów i usług właśnie tej marki, zamiast konkurencyjnej.
Wyróżnienie marki - elementy wizualne oraz wysyłane przez markę komunikaty, pozwalają na jej odróżnienie wśród konkurencji.

Projektowanie wizualne w Softnetium jest złożonym procesem, wymagającym odpowiednich działań przygotowawczych. Chcemy jak najwięcej dowiedzieć się o kliencie i jego biznesie. aby przygotowana przez nas identyfikacja wizualna odpowiadała potrzebom firmy i wykorzystywała cały drzemiący w niej potencjał.

Co zyskasz dzięki współpracy z nami?

Wiedza i umiejętności naszego zespołu, pozwalają przekuć idee na gotowe wizualizacje. Nasi klienci mogą zawsze liczyć na doradztwo i pomoc. Zbudujemy identyfikację wizualną lub wykonamy rewitalizację obecnej, wspólnie opracowując koncepcje, które zwiększą zaufanie odbiorców do twojej firmy. Zwrócimy uwagę na każdy szczegół, aby pomóc ci skutecznie zwiększyć rozpoznawalność i poprawić konkurencyjność twojej marki. Zapewnimy nie tylko unikalne, dopasowane do najnowszych standardów elementy graficzne w wersji cyfrowej. Dzięki współpracy z drukarniami jesteśmy w stanie wykonać również gotowe materiały reklamowe. 

Co tworzymy w ramach identyfikacji wizualnej?

  • logotypy z księgą znaków,
  • ulotki i foldery,
  • plakaty,
  • wizytówki,
  • banery wielkoformatowe.

Jeśli interesują cię inne niewymienione materiały promocyjne, jesteśmy otwarci na twoje potrzeby. Chętnie podejmiemy się wykonania oryginalnych projektów graficznych na indywidualne zlecenie.